DIY // pohľadnica

Prišla príležitosť vytvoriť ďalšiu narodeninovú pohľadnicu, a tak som oprášila svoje scrapbookové pomôcky a papiere a k tomu aj zrkadlovku a rozhodla sa oprášiť aj môj blog 😀

Nafotila som teda fotopostup na výrobu pohľadnice – trochu nezvyčajnej, vylepšenej, keďže vnútri má aj zopár strán s myšlienkami, v ktorých sa dá listovať – tak tu je 🙂

Čo budeme potrebovať:

základný papier veľkosti 30×15 cm // kúsky farebného papiera // lepidlo a obojstrannú lepiacu pásku // ozdoby (penové lepiace písmená, samolepiace perličky, hodvábny papier atď) // šijací stroj // ozdobnú šnúrku // 2 kancelárske alebo pauzovacie papiere // papieriky / nálepky s citátmi // dierovačka // ceruzka, pravítko, nožnice

1. Na základný papier som použila biely štrukturovaný scrapbookový papier, ktorý som rozrezala na polovicu a dostala rozmer cca 30x15cm. Zohla som ho napoly – toto bude základ našej pohľadnice.
2. Z výkresu som vystrihla štvorec – o niečo menší ako predná strana pohľadnice, cca 14x14cm, našla som stred štvorca a z neho nakreslila čiary, aby som dostala nepravidelné trojuholníky.

2. Tieto trojuholníky som si nastrihala a každý som si obkreslila na farebný papier. Používam scrapbookové papiere, ktoré sú “acid & lignin free”, čiže majú archivačnú hodnotu.

3. Farebné trojuholníčky som si poskladala naspäť do tvaru štvorca a na ďalší výkres nalepila obyčajným školským lepidlom. Poskladať ich naspäť nebolo ľahké… priznám sa, že som z koša vyťahovala pôvodné biele trojuholníky a podľa nich skladala farebné 😀 Celý poskladaný štvorec som vystrihla.4. Každý jeden trojuholník som potom po okrajoch prešla šijacím strojom…

5. … a okraje poohýbala do priestoru. Nielen že poriadne držia, ale prešitý papier má svoj efekt.

6. Trochu hodvábneho papiera (niečo ako ten, ktorým máte vystlané nové topánky v škatuli 🙂 ) som nepravidelne zložila, v strede prešila a schválne nechala dlhé nite visieť, aby to vyzeralo ležérne.

7. Papier som na pohľadnicu prilepila obojstrannou lepiacou páskou, ale môžete použiť aj tavnú pištoľ. Číslo na vrchu sú penové scrapbookové lepiace písmenka.

8. Aby to nebola len obyčajná pohľadnica, do vnútra som vložila dve dvojstránky pauzovacieho papiera – stačí rozmer A4 na šírku, z ktorého odstrihnete tak, aby ste dostali rozmer cca 29x14cm (aby bol trochu menší ako celá otvorená pohľadnica).

9. Na pohľadnici aj vnútorných stranách urobíme dierovačkou menšie dierky, teda predierujeme zatvorené strany zboku.

10. Strany som zviazala zlatou ozdobnou šnúrkou na mašličku.

11. Na strany vo vnútri som pripravila niekoľko citátov – nielen z Písma. Buď sú písané na písacom stroji, alebo som použila nálepky z môjho eshopu a tiež papieriky s myšlienkou, ktoré pridávam k objednávkam.

12. Strany vo vnútry môžu byť aj z kancelárskeho alebo iného ozdobného papiera a môžete ich využiť aj inak, na písanie venovaní, podpisy, obrázky, fotky… čokoľvek.

13. Ešte niekoľko perličiek a pohľadnica je hotová 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.